3#Kavosliteratūra

4/10/20241 min read

#Kavosliteratūra Kaip išsirinkti kokybišką kavą?

Didžiausią įtaką kavos skoniui ir kokybei turi pupelės. Yra daugybė faktorių, kurie įtakoja ir padeda nustatyti šio gėrimo kokybę, tad šiandien kalbėsime apie vieną iš jų, išorinį faktorių- pupelės dydis. Daugelis kavos profesionalų jį įvardija, kaip vieną svarbiausių kavos kokybės matų.

Trumpoji gerumo versija- kuo didesnė pupelė tuo geresnė kava. Kokybiškos kavos pupelės yra neskilusios ir paprastai vienodo dydžio, pakuotėje nėra trupinių (kavos šiukšlių). Tad, jei perkate nesupakuotą kavą, atkreipkite dėmesį į jų išvaizdą ir dydį.

Kaip nustatomas žalios pupelės dydis? Jos yra sijojamos per tam tikrą įrankį, kuris turi skirtingo dydžio skylutes. Kavos pupelės priklausomai nuo regiono turi skirtingą savo klasifikaciją.

Kolumbijos kavos gamintojai kavos pupeles ženklina "Supremo" arba "Excelso". Kenijoje kaip AA, AB, PB ir t. t.

Centrinės Amerikos augintojai naudoja net 6 kavos pupelių dydžių grupes. Didžiausios pupelės priskiriamos grupei, vadinamai Superior. Taip žymimos kavos pupelės, atitinkančios 17 ir didesnius dydžius. Kitos rūšys yra Segundas, Terceras, Caracol, Caracolli, Caracolillo.

Kenijos kavos pupelių rūšiavimo sistema yra daug sudėtingesnė. Joje atsižvelgiama ir į kavos pupelių dydį, ir į jų kokybę. Kenijos kavos rūšiavimas yra toks: E, AA, AB, C, PB, TT, T. Didžiausios kavos pupelės yra iš 20 ir didesnio dydžio sietų, taigi tai tikrai didelės pupelės, kurios vadinamos dramblio pupelėmis: Drambliai= E. Kita vertus, mažiausios pupelės yra TT pupelės, kurios yra tokios lengvos, kad iš jų buvo išskirtos AA ir AB. T grupė yra oro būdu išrūšiuota iš C tipo ir joje yra nemažai kavos frakcijų.

Daore kavos pupelės dydis yra screen 17-18, tai aukštos kokybės pupelės, o išvertus į skaičių kalbą, 17-18 pupelės dydis yra 7,1 mm.

Skanios kavos.